Nie masz konta? Zarejestruj się

Mają się przedstawiać

08.04.2003 00:00
Od pierwszego kwietnia nastąpiły zmiany w strukturze Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Sekcje ruchu drogowego i prewencji połączono w jedną sekcję. Powstał też sztab policji.
Od pierwszego kwietnia nastąpiły zmiany w strukturze Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Sekcje ruchu drogowego i prewencji połączono w jedną sekcję. Powstał też sztab policji.
Policjanci z połączonej sekcji będą teraz wspólnie pracować w patrolach, co było jednym z założeń komendanta powiatowego policji – Marka Gorzkowskiego. Tak więc policjant z drogówki wspólnie z policjantem z prewencji będą podejmować interwencje, prowadzić kontrole drogowe.
- Dotychczas jeden radiowóz musiał załatwiać wszystkie kolizje, więc długo się czekało na jego przyjazd. Teraz w dwóch samochodach policjanci będą mogli też jechać do wypadku – mówi komendant Gorzkowski.
Nowością jest wspólny patrol chrzanowskiej policji ze służbą autostrady. Policja podpisała w tej sprawie porozumienie ze Stalexportem, które ma obowiązywać do czasu powstania policji autostradowej. Dzięki temu do patrolowania autostrady nie trzeba wysyłać radiowozu.
Nowym tworem w KPP jest także sztab policji, którym kieruje komisarz Adam Bębenek.
- Sztab ma bardzo szeroki zakres obowiązków. Najważniejszy jest nadzór nad pracą służb dyżurnych. Ponadto, sztab zajmować się będzie na przykład organizowaniem grup złożonych z policjantów z wszystkich komisariatów w przypadku klęsk żywiołowych czy akcji poszukiwawczych – mówi komisarz Bębenek.
Dla komendanta Gorzkowskiego najważniejszym zadaniem dla Bębenka jest nadzór nad dyżurnymi, którzy będą szkoleni jak rozmawiać z interesantem. Ponadto, odbierając telefon muszą się przedstawiać i podać stopień. Wszystko po to, by poprawić wizerunek policji.
- Dyżurny jest pierwszym policjantem, z którym większość osób ma pierwszy kontakt. Ma on załatwiać sprawy szybciej i sprawniej, a jak trzeba – nawet udzielić porady – zapewnia Gorzkowski.
Żeby zapewnić sprawniejszą obsługę, na dyżurce zawsze jest dyżurny i jego pomocnik. Dyżurny na stanowisku kierowania ma dostęp do policyjnej komputerowej bazy danych i w dowolnym momencie może sprawdzić osobę czy samochód. To znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 14 (575)
  • Data wydania: 08.04.03

Kup e-gazetę!