Nie masz konta? Zarejestruj się

Bezdomni z nietrzeźwymi

01.04.2003 00:00
Komendant powiatowy policji chce, by powiat chrzanowski miał swoją izbę wytrzeźwień. Pomysł spodobał się wszystkim burmistrzom.
Komendant powiatowy policji chce, by powiat chrzanowski miał swoją izbę wytrzeźwień. Pomysł spodobał się wszystkim burmistrzom.
Marek Gorzkowski wyliczył, że koszty wywożenia nietrzeźwych do Tychów i Jaworzna to około 500 tys. zł rocznie. Gdyby izba była na miejscu, można by dużo zaoszczędzić, przede wszystkim na paliwie.
- Zaraziłem tym pomysłem starostę, który wspólnie z prawnikami ma się zastanowić jak formalnie to załatwić. Myślę, że niezłym pomysłem byłoby stworzenie izby wytrzeźwień w Willi w Libiążu, gdzie już się płaci za ogrzewanie i utrzymanie budynku, bo funkcjonuje tam noclegownia dla bezdomnych. Mam obietnicę dyrektor szpitala, że pomoże w wyposażeniu izby i zapewnieniu dyżurów lekarskich – mówi komendant Gorzkowski.
Dodaje, że kiedy spotkał się z burmistrzami, poparli oni pomysł utworzenia na miejscu izby wytrzeźwień. Teraz tylko trzeba się zastanowić, kto miałby ją prowadzić: burmistrz Libiąża (jeżeli powstanie w Willi), czy może starosta.
W powiatowej izbie wytrzeźwień miałoby być około 20-30 miejsc.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 13 (574)
  • Data wydania: 01.04.03

Kup e-gazetę!