SPORTOWA SOBOTA. Chełmek lepszy od Chrzanovii

04.12.2010 23:07 | 0 komentarzy | 2 460 odsłony | red
Siatkarki PMOS-u łatwo ograły Laskową. Szczypiorniści Chełmka wygrali derby z Chrzanowem. Turniej halowy w Regulicach wygrali juniorzy Świtu Krzeszowice.
0
Piłkę z rzutu wolnego na przedpolu Chełmka zagrywa Paweł Wysowski (Chrzanovia)

Piłka ręczna
Małopolska Liga Juniorów Młodszych: PMOS Chrzanovia – Siódemka Libiąż 30-37 (15-21)
Do 20. minuty trwała w miarę wyrównana walka, z lekką przewagą gości. Prowadzili kolejno 5-2, 11-9 i 19-14. W końcówce jeszcze podkręcili tempo i do przerwy wygrywali 21-15. Po zmianie stron grano przez długi czas bramka za bramkę. Potem po skutecznych rzutach Patryka Roli, Wojciecha Dzierwy i Michała Dęsoła chrzanowianie dwukrotnie mieli tylko dwa gole straty (w 52. minucie notowano 27-29, a w 54. minucie 28-30). Jednak wtedy do ofensywy ruszyli podopieczni Miłosza Waligóry. Ostatecznie Chełmek wygrał 37-30. Najwięcej bramek dla zwycięzców (9) rzucił 16-latek Daniel Kowal. To był ostatni mecz pierwszej rundy spotkań. W tabeli prowadzi Tarnów. Drugi jest Chełmek, który przegrał tylko z Tarnowem. Trzecią lokatę zajmuje Chrzanovia.
Podczas meczu juniorów w chrzanowskiej hali nasłuchiwano wieści z Przemyśla. MTS wygral w sobotni wieczór z tamtejszym Czuwajem 36-28. To druga wygrana chrzanowian w tym sezonie.

Siatkówka
III liga kobiet: PMOS Chrzanów – GLKS Laskowa 3-0 (25-20, 25-16, 25-14)
Sobotni mecz nie miał zbyt wielkiej historii. Tylko na początku każdego seta chrzanowianki miały lekkie problemy. Potem jednak włączały drugi bieg i odskakiwały rywalkom, które w tym sezonie są najsłabsze w lidze. Mecz trwał tylko godzinę. Po efektownej wygranej w swojej drużynie trener Krzysztof Zubik wyróżnił środkową Olę Pietrzyk.

IV Turniej Juniorów Młodszych o Puchar Burmistrza Alwerni
W zawodach rozegranych w Regulicach najlepszy okazał się Świt Krzeszowice. Podopieczni Wojciecha Kardasa nie zanotowali porażki.
Gracze Świtu dobrze rozpoczęli turniej, pokonując pewnie 3-0 gospodarzy z Regulic. W kolejnym meczu zespół z Krzeszowic 4-1 pokonał Rozwój Katowice. Po dwóch kolejkach jako jedyny miał zatem komplet punktów. Przeciwko Zagłębiu Sosnowiec nie było już jednak tak łatwo. Bezbramkowy remis Świtu zapewnił mu jednak pierwsze miejsce w turnieju. Szczególnie, że po chwili Rozwój zremisował z Zagłębiem 3-3. Na zakończenie Świt także podzielił się punktami z Orłem Balin. Balinianie nie mogli być więc zadowoleni, bowiem potrzebowali trzech „oczek”, aby wskoczyć na najniższy stopień podium. Nie udało się i trzecie miejsce przypadło Zaglębiu Sosnowiec, a drugie Rozwojowi Katowice. Gościnni okazali się gospodarze ze SPRiN Regulice, którzy z jedną wygraną zakończyli zmagania na ostatniej, piątej pozycji. Nagrody drużynom wręczył organizujący turniej Mariusz Maj oraz burmistrz Jan Rychlik, o którego puchar grano. Tytułem najlepszego zawodnika uhonorowano Michała Łuckiego z Rozwoju Katowice, a najlepszym bramkarzem został Kamil Kłosowski ze Świtu.