SPORTOWA SOBOTA. Zbierali na leczenie Zielezińskiego

20.11.2010 20:02 | 0 komentarzy | 2 641 odsłony | red
Turniej futsalu wygrali młodzi piłkarze Piasta Cieszyn, pokonując w finale Chrzanowską Akademię Piłkarską. Podczas zawodów zbierano pieniądze na leczenie bramkarza Zagórzanki Marcina Zielezińskiego. Trzecioligowe siatkarki PMOS Chrzanów oddały tylko seta rywalkom z Gorlic.
0
Zawodniczki z Grybowa blokują atak Pauliny Szklarczyk (PMOS Chrzanów)

Futsal
Turniej halowej piłki nożnej dla zawodników z rocznika 2000
MOKSiR Chrzanów oraz KS Orły zorganizowali turniej piłki nożnej dla zawodników z rocznika 2000. Poza dwoma zespołami Chrzanowskiej Akademii Piłkarskiej na parkiecie w Chrzanowie zagrały ekipy Górnika Libiąż, Unii Oświęcim, UKS Regulice, Piasta Cieszyn, AKS Mikołów i Karola Wadowice. Poczynaniom zawodników przyglądali się rodzice. Żywiołowo reagowali na wydarzenia na boisku, co dodawało kolorytu imprezie. W meczu o trzecie miejsce AKS Mikołów przeważał, ale UKS Regulice dzielnie się bronił i do końcowej syreny utrzymał się bezbramkowy remis. Karne lepiej strzelali gracze UKS-u i to oni stanęli na najniższym stopniu podium.

– Z wyniku jestem zadowolony, z gry już trochę mniej. Turniej był dobrze zorganizowany i stał na wysokim poziomie. Fajnie, że przyjechały drużyny ze Śląska, bo dla zawodników była to pewna odmiana – skomentował opiekun Regulic Mariusz Maj. W finale znalazł się pierwszy zespół gospodarzy. Chrzanowianie jednak nie dali rady Piastowi Cieszyn i ulegli 0-4. Trzy bramki w tym meczu zdobył Mikołaj Tobiasz, który dzięki temu przypieczętował tytuł króla strzelców. Ciekawostką był także konkurs żonglerki. Piłkę głową 21 razy podbił Damian Przepiórka, a nogą 98 podbić zaliczył Łukasz Otrębski. Podczas turnieju rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na pomoc w leczeniu bramkarza Zagórzanki i KS Orły Marcina Zielezińskiego, która będzie kontynuowana również w niedzielę podczas rozgrywek Chrzanowskiej Ligi Futsalu.

Siatkówka
III liga kobiet: UMKS PMOS Chrzanów – Iskry Grybów 3-1
W sali gimnastycznej SP nr 10 w Chrzanowie chrzanowianki podbudowane wygraną 3-2 w Piwnicznej podjęły rywalki z Grybowa.
W pierwszym secie prowadziły od początku do końca. Wygrywały kolejno 6-4 i 13-4, by wygrać tę partię 25-18. Drugi set zaczął się od prowadzenia przyjezdnych 6-4, a potem 19-14. Chrzanowianki jednak wtedy zagrały lepiej w przyjęciu i ataku. Zaowocowało to ostateczną wygraną 25-18. Za to w trzeciej partii siatkarki PMOS-u oddały rywalkom inicjatywę. Grały zbyt schematycznie w ataku, popełniały też dużo niewymuszonych błędów. Na dodatek przegrały kilka sytuacyjnych piłek. W końcówce przegrywały 14-16 i 18-21. Ostatecznie uległy 20-25. Na szczęście w czwartym secie przy stanie 13-13 odskoczyły na kilka punktów i zdobytej przewagi już nie roztrwoniły. Po ataku Pauliny Stroińskiej chrzanowianki wygrały seta 25-23 i cały mecz 3-1.