SPORTOWA NIEDZIELA. Jakub Kikla pogrążył Górników z Libiąża

31.05.2015 19:05 | 0 komentarzy | 1 721 odsłona | Marek Oratowski

Fablokowcy wygrali z Libiążem, bo mieli w swoich szeregach skutecznego Jakuba Kilkę. Górników stać było tylko na strzelenie kontaktowego gola.

0
Przy piłce Jan Bogucki (Fablok), atakowany przez rywala z Libiąża

Klasa B

MKS Fablok Chrzanów - Górnik II Libiąż 2-1 (2-0)

1-0 Jakub Kikla (2), 2-0 Jakub Kikla (32), 2-1 Dariusz Wilczak (58)

Fablok: Gołdyn - Baran (46. D. Oczkowski), A. Oczkowski, Skrzypiński, Górkowski, Kikla (86. Sądecki), Jarczewski (46. Michałek), Krupnik, Wiśniewski, Bogucki, Skwarczyński (80. Pierzak)

Górnik II: Pactwa - Dworniczek, Szczurek, Dunaj, Wojtaczka, Pieczonka, W. Kania, T. Kania, Rusiniak (46. Wilczak), Łysek, Lewarczyk

Kilka tygodni temu w Libiążu doszło do bójki fanów obu drużyn, po której kilku pseudokibiców zostało zatrzymanych. Teraz też policjanci czekali w pogotowiu pod boiskiem w Kościelcu. Na szczęście tym razem na trybunach było wyjątkowo spokojnie. Gospodarze mający już w kieszeni awans chcieli wygrać ten mecz z rywalem zza miedzy. Początek mieli wręcz wymarzony. Już w 2. minucie Jakub Kikla w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Górnika. Po pół godzinie gry niemal skopiował ten wyczyn i gospodarze prowadzili już 2-0. Wydawało się, że spokojnie dowiozą wygraną. Tymczasem w 58. minucie po błędzie Artura Oczkowskiego, który zbyt słabo podał do swojego bramkarza, piłkę przejął zmiennik Dariusz Wilczak i zdobył kontaktowego gola. Goście mogli pokusić się o zdobycie punktu, ale Łukasz Lewarczyk główkował nad poprzeczką, a Wilczakowi w sytuacji sam na sam zabrakło zimnej krwi i wywalczył tylko róg. Trzeciego swojego gola dla chrzanowian w końcówce z kolei mógł zdobyć ich kapitan Jakub Kikla, ale zbyt się odchylił przy strzale i piłka przeszła obok słupka.